סרטון תדמית של ביה"ס

נגן וידאו

תכני הלימוד של ביה"ס

נגן וידאו

בוגרי בית הספר מספרים

שלי רודין
קרא עוד
"סיימתי את הכשרתי כמאלפת כלבים מוסמכת ב-RSS אצל רונן ספיר לפני כשנתיים. מדובר בבן אדם מלא ידע בלתי נגמר בכל הקשור לכלבנות ואילוף, ידע אינסופי שאפשר לשאוב ממנו גם בתיאוריה וגם בפרקטיקה. קיבלתי את כל הכלים הדרושים במקצוע זה ולאחר ההסמכה גם ליווי ותמיכה ענקית עד שהצלחתי לעשות את דרכי כעצמאית."
תומר שבצוב
קרא עוד
"שמי תומר בן 36 אוהב מושבע עם כלבים. כאשר החלטתי למקצע את אהבתי לכלבים וללמוד את מקצוע האילוף, עשיתי סקר מעמיק על כל בתי הספר לאילוף בארץ והבנתי שבית הספר - RSS של רונן ספיר הוא המקצועי ביותר. רונן ספיר מלמד את החומר בצורה פרקטית תוך שילוב הלימוד בשטח מול כלבים, דבר המקנה ניסיון רב כבר תוך כדי הלימוד. למדתי מרונן ספיר המון בדרך יעילה וכיום עם הכלים שקיבלתי אני מאלף כלבים בכל הארץ. בזכות הלימוד, אני מצליח לנתח בקלות את הסיטואציות של הבעלים מול כלביהם ולמצוא פתרון הולם לבעיות."
חיליק יעקבוביץ'
קרא עוד
"לרונן ספיר התותח רציתי להודות לך על קורס מדהים ומעשיר זה, על כל הידע הרב שרכשתי ממך במהלך ההסמכה כמאלף כלבים ובסיומו הגשמת לי חלום ילדות. ידעתי שרק אצל הטוב ביותר אצליח ללמוד בצורה הנכונה והמעמיקה ביותר. אני שמח שבחרתי בך. תודה על הכל."
חן שקד
קרא עוד
"הלימודים ב- RSS אצל רונן ספיר היו מאתגרים, מעניינים ומהנים. זכיתי להיות חלק מהקרוס ולהנות מהאווירה המשפחתית, תכני הלימוד המעמיקים והבונוסים שרונן דאג לצ'פר אותנו בהם. אין ספק שלמדתי המון במסגרת הסמכתי ואני ממליצה בחום על הקורס של רונן ספיר.
עדי אשר
קרא עוד
"עולם הכלבים מעניין אתכם?.. מתלבטים האם לעשות עם זה משהו?.. גם אני התלבטתי היכן ללמוד עד שהגעתי למפגש היכרות עם רונן ספיר. במהלך הקורס זכיתי ליחס חם ואישי, חשיפה לידע ונסיון עצום שאיפשר לי לעשות את צעדיי הראשונים בתחום אילוף הכלבים. תודה על החוויה הנדירה, ממליץ בחום!
הקודם
הבא

מגמות הלימוד בבית הספר הגבוה להסמכת מאלפי כלבים

חינוך, אימון ואילוף גורים

חינוך ופתרון בעיות התנהגות של גורים. פיתוח יצרים בגור והכנתו ככלב מאוזן בעתיד Puppy Training.

פרקטיקה/ סטאג'

נוסף ללימודים העיונים, נחזק את ההבנה באמצעות התנסות מעשית. מכאן החשיבות של הסטאז' בו תקבלו התמחות והתנסות פרקטית בעבודה אמיתית מול לקוחות.

פסיכולוגיית הכלב וטיפול התנהגותי בכלבים

איך להבין את מוחו של הכלב וכיצד הוא חושב, מה הכלב מנסה להגיד לנו בכל רגע נתון.
בנוסף - דרכי טיפול בבעיות התנהגות נפוצות כגון: כלב נבחן, חרדת הנטישה, תוקפנות, דומיננטיות יתר, פחדים באופי הכלב באופן היקפי ועוד.

מגמת Lead & Provide by balance
אילוף וטיפול התנהגותי בכלבים

לימוד עיוני – פסיכולוגיה לכלבים ופתרון בעיות התנהגות, היסטוריה כלבנית, שיקום כלבים, התאמת הכלב למשפחה, חינוך גורים, מבוא לווטרינריה וטיפול בפרחי באך, אבחון מזג הכלב, האיזון בחיזוק החיובי, קשר העין ועוד.
לימוד מעשי - תורת האימון ואילוף משמעת בסיסית ומתקדמת על כל סוגיה

מבוא לוטרינריה

בעיות גנטיקה, מערכת החיסון, מחלות נפוצות ומניעתן, חיסונים, תזונה נכונה, החייאה, עזרה ראשונה ועוד.

מגמת Pet Care
כלבנות טיפולית - טיפול ותרפיה באמצעות בע"ח

לימוד עיוני ומעשי נרחב (ילדים בסיכון, בעלי צרכים מיוחדים, פוסט טראומה ועוד.) סדנאות כגון: פריסבי, אייג'יליטי, תיאטרון פסיכו-דרמה, ריקוד עם כלבים, ביקורי-חוץ ועוד.

לימוד טכניקות אילוף חדשניות וייחודיות

תקשורת ושפת גוף, הכרה והתנסות בציוד מקצועי, שיטת הסתכלות פסיכולוגית ייחודית בהתאם לחיי הטבע והתחקותם.
וגם - לימודי טכניקות אילוף חדשניות לשיפור מערכת יחסים בין הבעלים לכלב.

מגמת Police Dog Force
אימון כלבי עבודה.

אימון כלבי הגנה שמירה ואבטחה, הגנה אישית וליווי, שמירה היקפית על מתחם סגור, פיתוח יצרים והקניית ביטחון עצמי לכלב, אבחון מבחני גורים ובוגרים מתאימים. התנסות באימון מעשי עם ציוד מקצועי כגון: כל סוגי השרוולים, חליפות נשיכה ועוד.
סדנאות : כלבי הרחה, גישוש והצלה מונדיאורינג, טקטי ועוד

תכני הלימוד בבית הספר

מגמת Lead & Provide by balance
אילוף וטיפול התנהגותי בכלבים

בחלק העיוני נלמד על חינוך ואילוף גורים, פסיכולוגיית הכלב ופתרון בעיות התנהגות, מבוא לווטרינריה וטיפול בפרחי באך, היסטוריה כלבנית, שפת גוף הכלב, שיקום כלבים, התאמת הכלב למשפחה ועוד.

בנוסף נלמד לאבחן את מזג הכלב, ולהגיע לאיזון באמצעות חיזוקים חיוביים, קשר העין ועוד. 

בחלק המעשי ניישם את תורת האימון והאילוף באופן יסודי. נתנסה באילוף משמעת בסיסית ומשמעת מתקדמת על כל סוגיה.

בקורס נלמד Puppy Training – חינוך ופתרון בעיות התנהגות של גורים, פיתוח יצרים בגור והכנתו ככלב מאוזן בעתיד. במסגרת הקורס תרכשו את הידע העיוני והפרקטי הקשור בחינוך ואילוף גורים.

נלמד איך ניתן להבין את מוחו של הכלב: כיצד הוא חושב ומה הכלב מנסה להגיד לנו בכל רגע נתון.

בנוסף, נלמד על דרכי טיפול בבעיות התנהגות נפוצות כגון: כלב נבחן, חרדת נטישה, תוקפנות, דומיננטיות יתר, פחדים ועוד.

נחקור בעיות נפוצות בגנטיקה של כלבים. הקורס מציע לימוד מקיף של מגוון נושאים כמו: תזונה נכונה לכלבים, חיסונים, החייאה, עזרה ראשונה, טיפול בפרחי באך ועוד. בנוסף נדון בתפקוד מערכת החיסון של הכלב לרבות מחלות נפוצות ומניעתן.

נלמד על דרכי התקשורת ושפת הגוף של הכלב. בקורס נכיר שיטת הסתכלות פסיכולוגית ייחודית בהתאם לחיי הטבע והתחקותם.בקורס נביא להכרה והתנסות מעשית בציוד מקצועי. נתנסה בטכניקות אילוף חדשניות לשיפור מערכת היחסים בין הבעלים לכלב. בנוסף, ניחשף ליסודות תורת המשמעת, לרבות תורת האילוף בשיטה החיובית. 

נלמד על דרכי התקשורת ושפת הגוף של הכלב. בקורס נכיר שיטת הסתכלות פסיכולוגית ייחודית בהתאם לחיי הטבע והתחקותם. נכיר מחקרים קליניים שנעשו, ונתעסק גם בפרקטיקה, אבחון מקצועי לכלבים, פיענוח בעיות התנהגות ועוד. 

נוסף ללימודים העיונים, נחזק את ההבנה באמצעות התנסות מעשית. מכאן החשיבות של הסטאז' בו תקבלו התמחות והתנסות פרקטית בעבודה אמיתית מול לקוחות.

בקורס גם נדון בצד שלכם כמאלפי כלבים! ניחשף ליסודות בתורת הרטוריקה בשיטת ה-NLP, נעבוד על עמידה מול קהל, העצמת הביטחון העצמי מול לקוחות ועוד. 

בחלק זה נלמד עקרונות בסיסיים לניהול עסק ריווחי. איך ניתן להשיג לקוחות, אתיקה מקצועית, ניהול לקוחות ופיתוח מיומנויות בסיסיות לשיווק אינטרנטי. 

בנוסף, גם אחרי הקורס התלמידים יקבלו ייעוץ מקצועי להתמודדות מול לקוחות, עזרה בהשמה והפנייה של מועמדים נבחרים למקומות עבודה נחשקים (משטרה, צבא וכדומה). 

מגמת Pet Care
כלבנות טיפולית - טיפול ותרפיה באמצעות בע"ח

מגמה זו כוללת לימוד עיוני ומעשי נרחב על טיפול ותרפיה באמצעות בעלי חיים ובעיקר כלבים. נתייחס לכלבנות טיפולית וכיצד ניתן לטפל באוכלוסיות שונות כגון: ילדים ובוגרים בסיכון, בעלי צרכים מיוחדים, בעלי פוסט טראומה והלומי קרב.

במסגרת המגמה נתנסה במגוון סדנאות טיפוליות: סדנת פריסבי, סדנת אייג'יליטי, סדנת תיאטרון פסיכו-דרמה, סדנת ריקוד עם כלבים וביקורי-חוץ.

נכיר מחקרים קליניים ונקבל כלים פרקטיים להתמודדות עם ילדים ובוגרים בסיכון באמצעות כלבנות טיפולית. נבין את השפעות הטיפול וכיצד הכלבים עוזרים לטפל במצבי דיכאון, נפגעי אלימות מינית ואנשים שעברו התעללות חברתית. נדון בטיפול באמצעות כלבים כמנוע להעצמת הביטחון העצמי ולשיפור המסוגלות העצמית של אוכלוסיות בסיכון.  

נכיר כיצד הכלבנות הטיפולית יכולה לעזור לאנשים על הרצף (בתפקוד גבוה ונמוך), נכים, חולים כרוניים, סובלים מניוון שרירים, אפיליסיה ועוד.   

נבין כיצד הטיפול באמצעות כלבים עשויה לעזור לבעלי פוסט טראומה להתמודד בצורה מטיבה עם הטראומה שלהם. הטיפול עם כלבים עשוי להעניק להלומי קרב, נפגעי תאונות דרכים ואנשים שעברו מצבי חיים קשים וטראומטיים כלים חדשים להתמודדות אשר עוזרת להם לצאת מהבית, מעלה את מצב רוחם וכן נותנת להם חזרה המון משמעות.  

בקורס נתנסה במגוון סדנאות לטיפול באמצעות כלבים ובניהן: סדנת פריסבי, סדנת אייג'יליטי, סדנת תיאטרון ופסיכו-דרמה, סדנת ריקוד עם כלבים וביקורי חוץ.

נבין איך להתאים את הסדנה הנכונה לכל אוכלוסייה ומה הייתרונות של כל אחת מהסדנאות. במסגרת הסדנאות התלמידים ירכשו מיומנויות אשר יעזרו להם להדק את הקשר בין הכלב למטופל. 

מגמת Police Dog Force
אימון כלבי עבודה

הקורס מציע לימודי אימון כלבי הגנה, שמירה ואבטחה, כולל אימון כלבי הגנה אישית. במסגרת הקורס נלמד על שמירה היקפית על מתחם סגור, פיתוח יצרים, הקניית ביטחון עצמי לכלב, אבחון גורים ובוגרים מתאימים, ועוד. במהלכו גם תקבלו התנסות מעשית באימון עם ציוד מקצועי: כל סוגי השרוולים, חליפות נשיכה ועוד.
סדנאות כלולות: כלבי הרחה, גישוש והצלה, מונדיאורינג, טקטי ועוד

התנסות בשיטוץ אימון לכלבי הגנה, כגון: אימון ספורטיבי/BH, אימון בשיטה צבאית ומשטרתית, אימון בשיטה טקטית ועוד. 

לימוד כל שיטות פיתוח האופי לצורך שמירה על הבעלים והגנה על רכוש.

נלמד כיצד לאמן את הכלב לספק שמירה גם בשטחים בנויים ומתחמים סגורים, כגון: בתים פרטיים, עסקים, משקים, בניינים ועוד. 

נלמד על פיתוח יצר השמירה אצל הכלב ע"י טכניקות עבודה ייחודיות, איך לזהות מפגע ועל מי צריך להגן.

נלמד טכניקות פסיכולוגיות ושיטות עבודה להעצמת ביטחון עצמי אצל כלבים בעלי אופי ירוד. 

רכישת ידע במבחני אופי לגורים ובוגרים דרכם ניתן לבחון האם הם מתאימים לשמירה והגנה. 

מנכ"ל ובעלי ביה"ס - רונן ספיר

רונן ידוע כמאלף הכלבים הבכיר והמוערך בארץ כיום.
מומחה בינלאומי בפסיכולוגית ומחקר הכלב.
הכשרה של ארבע שנים באוניברסיטה בהולנד.
ניסיון מוכח של 30 שנה כמקצוען בתחום הפסיכולוגיה,הכלבנות ואילוף הכלבים בארץ ובעולם.
מרצה, מאמן ויועץ מומחה במכללות,אוניברסיטאות,כנסים ובבתי ספר העוסקים בתחום הנ”ל בארץ ובעולם.
יועץ מומחה בכיר בתחום הכלבים ואילופם בסקטור האזרחי ובסקטור הביטחוני.